Skip to content

Prijem za predstavnike stolnoteniskog kluba osoba s invaliditetom URIHO

Posted in Vijesti

ZAGREB – Za predstavnike stolnoteniskog kluba osoba s invaliditetom URIHO, povodom osvajanja naslova državnih prvaka, u četvrtak, 3. rujna 2020. godine, u Gradskoj prijem je upriličio gradonačelnik Zagreba Milan Bandić. Sportaši STKI „URIHO“-a 15. godinu za redom osvojili su naslov prvaka države u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom. Državno prvenstvo je održano u Splitu od 10. do 12. srpnja u organizaciji Hrvatskog parastolnoteniskog saveza osoba s invaliditetom i Hrvatskog paraolimpijskog odbora. STKI „URIHO“ premoćno je osvojio naslov državnog prvaka sa postignutim 101 bodom.Kako je istaknula predsjednica stolnoteniskog kluba osoba s invaliditetom „URIHO“, Jadranka Blagus, konkurencija je bila poprilično zahtjevna. „Od jednog malog kluba nastao je veliki klub s velikim rezultatima. Danas u Hrvatskoj i među zdravom populacijom nema kluba koji je 15. put uzastopno osvojio prvo mjesto“, rekla je Blagus. Klub URIHO osnovan 2004. godine s ciljem promicanja, razvitka i unapređenja sporta osoba s invaliditetom kroz stolni tenis.