Skip to content

Prijem za uspješne varaždinske učenike

Posted in Vijesti

VARAŽDIN- Prijem za dvojicu učenika Prve Gimnazije Varaždin, ujedno i polaznika Centra izvrsnosti iz informatike, koji su i ove godine sudjelovali na natjecanju „All Star American Computer Science League – ACSL All-Star 2021.“ te u konkurenciji više od 1000 učenika iz cijelog svijeta, osvojili zlatnu i srebrnu medalju, priredio je danas, 15. srpnja 2021. godine, varaždinski župan Anđelko Stričak sa suradnicima. Zlatnu medalju u kategoriji „Intermediate“ osvojio je Emanuel Tukač , s osvojenim maksimalnim brojem bodova, dok je učenik Bruno Kosmačin osvojio srebrnu medalju.  -Ono što me posebno motiviralo jest podrška i ponos roditelja, mogućnost osvajanja nagrade za nešto što ionako volim raditi, a posebno je motivirajuće odmjeriti svoje znanje na međunarodnoj razini te pri tom uočiti vlastiti napredak, rekao je zlatni Emanuel Tukač. Za  srebrnog Brunu Kosmačina osvajanje srebrne medalje bio je izuzetno lijep osjećaj i najbolja motivacija za daljnji rad osobito pred predstojeću Srednjoeuropsku matematičku Olimpijadu koja će biti u kolovozu. Na prijemu su bili i njihov mentor Bojan Banić te ravnateljica I. Gimnazije Varaždin Janja Banić koja je podsjetila kako varaždinski gimnazijalci  na ovom prestižnom natjecanju sudjeluju još od 2008. godine. S obzirom da se finale održava u Americi, što predstavlja velike troškove, ali i nezaboravno iskustvo učenicima, ravnateljica Banić je zahvalila Županiji te mnogobrojnim sponzorima koji to prepoznaju i pokrivaju troškove. Inače, prošle godine su varaždinski gimnazijalci osvojili šest, a ove godine dvije medalje no po prvi puta osvojili su zlatnu medalju te imali 100%-tnu riješenost, što je stvarno veliki uspjeh, naglasila je Banić. Uspjeh je nagradio i župan Anđelko Stričak dodijelivši učenicima priznanja te novčane nagrade od 5000 kuna za zlatnu te 3000 kuna za srebrnu medalju. – Iskrene čestitke našim računalnim genijalcima čiji je rezultat impresivan, rekao je župan Stričak. – Mi ćemo kao društvo i županija i dalje graditi školske objekte, centre izvrsnosti i centre kompetentnosti no ljudi su oni koji čine iskorak i nadogradnju svih tih programa. Mi imamo sreću što imamo sjajne ljude, profesore, mentore, ravnatelje i zlatne učenike, zaključio je župan Stričak.